Ce İşareti Nedir ? ile ce belgesi almak

Ce İşareti Nedir ? ile ce belgesi almak

Şu sıralar çokça adı anılan konular içinde yer alan Ce İşareti Nedir ? için bu makaleyi hazırladık. Bu incelemede Ce İşareti Nedir ? için oldukça ilginç noktalara değindik, beğeneceğinizi umuyoruz.

ce belgesi tarihi“CE işareti” kısaca nedir? 

 CE işareti, Avrupa Birliği’nin, teknik mevzuat uyumu çerçevesinde 1985 yılında benimsediği Yeni Yaklaşım Politikası kapsamında hazırlanan bazı Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamına giren ürünlerin bu direktiflere uygun olduğunu ve ürünün üreticisi veya direktifte zorunlu kılınmış ise bir üçüncü taraf uygunluk değerlendirme kuruluşu (onaylanmış kuruluş vs.) gerekli bütün uygunluk değerlendirme faaliyetlerinden geçtiğini gösteren bir Birlik işaretidir.

CE İşareti, ürünlerin, amacına uygun kullanılması halinde insan can ve mal güvenliği, bitki ve hayvan varlığı ile çevreye zarar vermeyeceğini, diğer bir ifadeyle ürünün güvenli bir ürün olduğunu gösteren bir işarettir. İlgili direktif bu temel gereklerden bir kısmının veya tamamının karşılanmasına yönelik olabilir. Bunun yanısıra, CE İşaretini gerektiren direktiflerin bazıları güvenlikten farklı boyutlarla (örneğin; elektromanyetik uyumluluk, enerji verimliliği gibi) da ilgili olabilmektedir.

Son günlerde epeyce gündeme gelen konular içinde yerini alan ce belgesi almak için bu incelemeyi yazdık. Bu derlemede ce belgesi adına oldukça farklı noktalara yer ayırdık, beğeneceğinizi umuyoruz.

Paylaş

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir